Така популярната дума “Филър” е продукт съставен предимно от хиалуронова киселина,
който има за цел да коригира несъвършенствата по лицето и да придаде по-младежка визия. С тях могат да се третират фини линии и дълбоки бръчки, както и да се коригират формата и обема на устните, скулите, брадичката и носа. Филърите се използват и за хидратация на кожата.
В търговската мрежа се срещат най-различни видове и марки филъри, като инжекционния специалист преценява кой вид ще бъде най-подходящ, взависимост от зоната на третиране и вида на техниката, която ще се използва.
Какво представлява хиалуроновата киселина?
Хиалуроновата киселина е естествена съставка на организма, намираща се в дермата, най-дълбокия слой на кожата. Хиалуроновата киселина е отговорна за гладкостта на кожата, поради възможността да свързва водни молекули. Много често кожата е дехидратирана, вследствие на прекомерно излагане на UV-лъчи, които увреждат хиалуроновата киселина и по този начин кожата губи своя блясък.
Кой зони са подходящи за поставяне на филъри ?
Лицето е зоната, която най-често е изложена на слънце, когато не е предпазена със слънцезащитен фактор, тя започва да се дехидратира.
Благодарение на филърите с хиалуронова киселина, ние може да се погрижим да върнем хидратацията на Вашата кожа в определени зони.
- Леки и дълбоки бръчки.
- Назолабиални бръчки.
- Околоочен контур.
- Попълване на белези.
Новото приложение на хиалуроновата киселина е в коригирането на формата и обема на други зони по лицето като:
- Устни.
- Нос.
- Скули.
- Брадичка.
- Скулптуриране на лице.
Разгражда ли се филърът?
Да, хиалуроновата киселина се разгражда в период от 6-12 месеца. Като първото поставяне се разгражда най-бързо. При по-често поставяне и по-малко количество ефектът ще бъде по-продължителен.
Какви възможни реакции може да има след инжектирането?
Възможните реакции са временни и ще отшумят в период до една седмица. Може да има отток, зачервяване и лека болка.
Поставя ли се упойка при процедурата?
Зоната, която ще се третира се намазва с локален анестетик, който да подейства преди инжектирането.
С какво можем да ви съдействаме?